Правильний догляд за деревами

Andrij Sadivnyk,

09.12.2019

Цю інформацію не знають 99% власників присадибних ділянок. Через це вже весною вони побачать наслідки – поганий врожай плодових.
Читайте пост ⤵️ і зможете вберегти їх від загроз, які настають з осінню.
✅Як правильно провести осінню обрізку дерев без шкоди для рослини?
✅Які дії потрібно ОБОВЯЗКОВО провести у цей період для того, щоб весною отримати хороший результат і як наслідок – щедре плодоношення.

👉Пост буде корисним для тих, хто має в себе на ділянці плодові дерева чи кущі.
Ця тема була найцікавішою для наших підписників і набрала найбільше голосів у нашому попередньому пості ось тут

До речі, це відео вже переглянуло більше 34 000 людей
Ставте і ви ❤️, задавайте запитання в коментарях до поста і також отримайте відповідь в наступних порадах.

Cьогодні ділюсь власним семирічним досвідом щодо того, які роботи 💯 потрібно обов’язково провести з деревами в осінній період.

Обрезка плодовых деревьев

Обрізку дерев потрібно виконувати двічі на рік, в деяких випадках навіть частіше. Бажано її проводити в період коли дерево скинуло листя і середньодобова температура є вищою 10 градусів морозу

Буду з вами відвертим: ті, хто не доглядають за своїми плодовими рано чи пізно стикнуться з тим, що улюблені плоди 🍎вже не такі великі, а їхня кількість, якість і навіть смак суттєво знизилась. А якщо ви ще не в цій «категорії», то скажу вам із досвіду, що все це до тих пір, допоки через декілька років від вашого урожаю 🍒залишаться одні спогади, а шкідники відчуватимуть себе повноправними господарями дерева — і це у кращому випадку. Тому, якщо ви дбаєте про свою ділянку, то без регулярного та своєчасного догляду вам не обійтись. Навіть якщо у вас «минулого року все було нормально».

Що входить в поняття ДОГЛЯД спитаєте ви. Все дуже просто:
✅Обрізка дерев – для регулювання плодоношення та зміни якості і кількості плодів + як профілактика захворювань (сікатором теж можна лікувати)
✅Обприскування – знезараження після обрізки (замість садового вару); знищення грибків, частково мохів і навіть яйцекладок шкідників (до 30-50%!); надкореневе підживлення (класно коли все одним махом, правда?)
✅Осіннє підживлення – тут все просто, добриво, що не провокує ріст, а готує корінь і крону до зими.
✅Полив – його виконуємо обов’язково – мабуть ви теж стикалися з тим, що дерева на весну потріскалися. А це і є ледь не основною причиною.

А тепер трошки детальніше і по порядку:

Стригти дерева в саду можна після завершення активного сокоруху та до його початку весною. Не треба забувати, що у плодових порід в період активного росту виділяється сік, тому терміни обрізки потрібно підбирати до кожного виду індивідуально.

Важливо пам’ятати!
Якщо не обрізувати дерева, то розмір дерева різко збільшується, а кількість і якість плодів різко зменшується, зимостійкість дерева слабшає
✂️ ОБРІЗКА
Просто провести обрізку дерев, не так і складно. А як же зробити цей процес максимально комфортним і корисним для дерева? Відповідаю⤵️

1️⃣Для роботи використовують тільки стерильний інструмент. Якісний інструмент дуже важливий для того, щоб процедура обрізки пройшла якомога безболісніше для рослин. Важливо, щоб 🔪леза були чистими та гостро відточеними. Тільки використовуючи гострі інструменти можна запобігти утворенню рваних ранових поверхонь, в які заносяться небезпечні для дерев мікроорганізми 🦠
По завершенні робіт ріжучі поверхні інструменту також очищаються (це вже більше стосується збереження інструменту)

2️⃣Осінню 🍂 обов’язково прибираються всі хворі, мертві, засохлі та старі гілки.

3️⃣Слід також дотримуватись горизонтальності (45°-55°) гілок 🌳і враховувати перспективні гілки заміщення на майбутню заміну існуючих.

4️⃣Не робимо з дерева пальму 🌴 і не зрізаємо плодові бруньки, якщо нема загрози надмірного плодоношення і як наслідок зламу гілки.

5️⃣ Продовження теми правильної обрізки читайте за посиланням нижче, там ми максимально детально описали Як можна провести обрізку самому і Як знати що її виконують правильно, Запрошуємо до прочитання тут  

Тільки до 29 лютого 2020 року
Для нових клієнтів обприскування кожних 10 дерев – безкоштовно.

час до завершення акції

Дни

:

Часы

:

Минуты

:

Секунды

час до завершення прийому заявок

Дни

:

Часы

:

Минуты

:

Секунды

проводимо передвесняну Обробку від грибкових захворювань, зимуючих личинок комах та виконуємо комплексний весняний догляд за деревами

ОБПРИСКУВАННЯ
Тут все просто: дотримуємось термпературного режиму, безпеки і здорового глузду.
Відразу скажу, що саму назву препарату тут не пишу, бо у кожного саду є свій підхіду і різна ситуація. І, як завжди, наводжу аналог з ліками – тут нема спільного вирішення (Саме тому кількість фунгіцидів і їх виробників така широка). А садівник він же як лікар – не має нашкодити, погоджуєтесь?
Хоча є один чарівний препарат, про який я напишу цілий окремий пост. Скажу тільки що він і його «родичі» – це незаміний помічник осінню. І тільки неправильне його використання може нашкодити. А загалом від нього одні плюси. Здогадуєтесь про що я❓

ПІДЖИВЛЕННЯ
Рекламою виробників знову ж таки займатися не буду, але скажу, що на ринку є як «пустишки», які ефекту не приносять, так і дуже класні недооцінені і непопулярні добрива, які дають класний результат. Вам пораджу шукати все, що має мало азоту і багато калію і фосфору у своєму складі. Осіннє підживлення це одне з трьох обовязкових підживлень щосезону. Це важливо

ПОЛИВ
Тут хотів написати ще і про інші роботи, основною з яких є власне полив.
Якщо коротко, то ті дерева, які осінню недоотримали вологи осінню, вже в зимово-весняний період не мають достатньо вологи, щоб протистояти різким температурним коливанням і палючому весняному сонцю (не побілкою єдиною) а отже і найчастіше стають жертвами таких пошкоджень (і це не грибок і не шкідник)
А ще не забувайте про інші роботи: перекопування землі приствольного круга, мульчування і навіть побілка.
Нічого не забув?

Якщо пост був корисний – пишіть що цікаво, і я почну роботу над іншим.

Звичайно, не обійтися і без спеціального інструменту. Якісний інструмент дуже важливий для того, щоб процедура обрізки пройшла якомога менш болісно для рослин. Важливо, щоб леза були чистими і гостро відточеними. Тільки використовуючи гострі інструменти можна запобігти утворенню рваних ранових поверхонь, в які заносяться небезпечні для дерев мікроорганізми. По завершенні робіт ріжучі поверхні інструменту ретельно очищаються.

Обрезка плодовых деревьев

НЕОБХОДИМА ЕСЛИ:

Вы более 1-2 года не обрезали деревья

Для того чтобы собрать плоды вы ждете, пока они опадут, потому что не можете сорвать их с верхушки даже с помощью лестницы

Плодов стало очень много, но они очень маленькие

Крона дерева настолько широка и высока, что делает тень для большей части сада или заслоняет от солнца растения под ним

Вы очень хотели бы сделать обрезку, но не знаете с чего начать и боитесь сделать хуже

Вам не хватает времени, умений или банально инструмента

Вы осознаете, что обрезку нужно было сделать давно, но вы не уверены сейчас хорошее время и момент для этого

Вы наконец хотите привести сад в порядок и наслаждаться вкусными здоровыми плодами, выращенными собственноручно

Если вы узнали свою ситуацию, то свяжитесь с садовником для получения бесплатной консультации

Що дає правильна обрізка дерев?

Увеличивается качество и размер плодов

регулируется плодоношения

Обрезка способствует разряжения кроны и лучшего доступа солнца

Растение становится красивее, а сад ухоженным

УЛУЧШАЕТСЯ СОПРОТИВЛЕНИЕ болезням и уменьшается влияние вредителей растений

Иммунитет РАСТЕНИЯ становится сильнее

На место старых больных ветвей отрастают новые-здоровы и сильнее

Загальні правила обрізки плодових дерев

Обрізка виконується у період зупинки вегетації. За окремими винятками літом, після закінчення фази активного руху соку

Для роботи використовують ТІЛЬКИ стерильний інструмент

Спершу прибираються всі хворі, мертві, засохлі і старі гілки

При обрізці дотримуйтеся правила “третьої бруньки”

Дотримуйтеся горизонтальності (45°-55°) гілок, і враховуйте перспективні гілки заміщення на майбутню заміну існуючих

Основним завданням першої обрізки є закладання скелетних гілок

важно знать

Стоит отметить, что каким бы ни был качественным сорт дерева правильно выбраны место для высадки, качество и количество будущих плодов будет зависеть от дальнейшего ухода за ними.  

В общем уход за деревьями сводится к комплексу конкретных шагов и действий, которые нужно сделать в зависимости от особенностей сорта, природных условий, вида вредителей и болезней, сезонности и некоторых переменных факторов влияния.  

Выбирайте свой комплекс по уходу за деревьями и убедитесь, что красивые и сочные плоды это реальность, которая может быть у вас за окном уже сейчас.

Даже самые проблемные на первый взгляд деревья могут выглядеть красиво и оригинально если к их обрезки возьмутся профессионалы своего дела. Ведь опыт обрезки и видение "на перспективу" будущего дерева это мастерство, которым обладают единицы.

0 Комментариев

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Присоединяйтесь к нам в социальных сетях

Подписывайтесь на советы от садовника

6 + 6 =

ru_RURussian